W sierpniu rozpocznie się w Płocku ósma edycja Vistula Folk Festival. Jak co roku będzie to okazja do poznania i podziwiania folkloru z różnych zakątków świata

Impreza zapowiada się niezwykle interesująco. Jej największa gwiazda to Gran Ballet Argentino – zespół, który od 1963 roku popularyzuje argentyńską muzykę i taniec. W jego skład wchodzą znakomici muzycy, śpiewacy i aktorzy, którzy, poprzez swoją sztukę, próbują pokazać światu temperament  i mentalność Argentyńczyków oraz cechy wyróżniające folklor poszczególnych regionów Argentyny. Robią to profesjonalnie i w znakomitym stylu.

W repertuarze grupy można znaleźć tango argentino, w którym artyści oddają klimat tawern Buenos Aires i tańce regionalne, ukazujące różne oblicza Argentyny. Występy zespołu zawsze są niezwykle żywiołowe i potrafią oczarować każdą widownię.

Festiwal folklorystyczny został reaktywowany w 2012 roku po kilkudziesięciu latach przerwy. Od tamtej pory każdego roku gościmy zespoły z różnych krajów, dając płocczanom okazję poznania folkloru Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk. Dotychczas w ramach festiwalu gościliśmy w Płocku zespoły z  Ukrainy, Gruzji, Brazylii, Meksyku, Nowej Zelandii, Tajlandii, Węgier, Słowacji, Tajlandii, Białorusi, Rosji, Dagestanu, Łotwy i Serbii. Występy odbywają się na Starym Rynku, w Parku Północnym, a festiwal kończy uroczysta gala w amfiteatrze.

W folklorystyczną podróż po różnych zakątkach świata z Vistula Folk Festival zapraszamy od 20 do 25 sierpnia.

Sponsorami tegorocznej edycji są firma Bastion, Oknoplast, Hormann oraz GretPol.

Więcej informacji na temat programu oraz kolejnych zespołów, które wystąpią podczas festiwalu można znaleźć na stronie vistulaff.pl oraz w mediach społecznościowych.