Siódma edycja Vistula Folk Festival rozpocznie się już jutro. Przez sześć kolejnych dni Płock będzie mienić się cudownymi kolorami kultur pięciu krajów: Węgier, Brazylii, RPA, Ukrainy oraz Polski. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza we wtorek przed ratusz na uroczyste przywitanie zespołów.

Wszystko rozpocznie się już jutro o godzinie 15:45 na Starym Rynku. Tam przybyłe z najodleglejszych zakątków świata zespoły folklortystyczne przywita Prezydent Andrzej Nowakowski. Po oficjalnym powitaniu i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, zespoły w krótkich repertuarach zaprezentują swój kraj.

W środę 22 sierpnia w Parku Północnym o godzinie 18:30 rozpocznie się Koncert Inauguracyjny. Przez blisko dwie i pół godziny zespoły będą zachwycać płocką publiczność najróżniejszymi barwnymi tańcami i muzyką. Brazylijska Grupo Pôr Do Sol zaprezentuje karnawałowe tańce z sambą na czele, Dikwena Tse Botse Amazebra z Republiki Południowej Afryki oczaruje swoją egzotyczną afrykańską kulturą, ukraińskie Siverski Kleinody – porywającymi popisami akrobatycznymi,  Somogy Dance Ensemble wraz ze swoimi czardaszami porwie do zabawy przy tradycyjnym węgierskim folklorze, a piękne polskie tańce ludowe zaprezentują Zespół Pieśni i Tańca „Wisła” oraz Zespół Tańca Ludowego „Masovia”. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

W czwartek o godzinie 18 zespół z RPA zaprosi na specjalne pokazy tańca na Starym Rynku, a dzień później o godzinie 19 przed ratuszem zagra Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

W sobotni wieczór Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprosi do amfiteatru na uroczysty Koncert Galowy, podczas którego w wyjątkowym repertuarze i scenografii wystąpią wszystkie zespoły festiwalowe. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:30. Bilety w cenie 10 zł można jeszcze kupić w Bileterii POKiS przy ul. Jakubowskiego 10 (czynna do godziny 15:30) oraz w amfiteatrze przed rozpoczęciem wydarzenia.

W niedzielę w Bazylice Katedralnej o godzinie 11:30 tradycyjnie odbędzie się Msza Święta z udziałem grup folklorystycznych, po której artyści w barwnym, muzycznym korowodzie podążą w stronę Starego Rynku. Tam o godzinie 13 zespoły zorganizują oryginalne zabawy folkowe dla mieszkańców miasta.

VII Vistula Folk Festival odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia w Płocku. Zespoły z Brazylii, RPA, Węgier, Ukrainy i Polski wystąpią na trzech scenach: na Starym Rynku, w Parku Północnym oraz w amfiteatrze. Sponsorami festiwalu są: PKN Orlen SA, Bastion, Oknoplast, Hormann, Gretpol oraz Arkadiusz Pytlas.