Siódma edycja Vistula Folk Festival dobiegła końca. Przez cały tydzień Płock wypełniała muzyka najróżniejszych zakątków świata. Gośćmi tegorocznej edycji najstarszego polskiego festiwalu folklorystycznego były zespoły z Brazylii, Węgier, Ukrainy, Polski oraz Turcji. Festiwal zwieńczył sobotni Koncert Galowy, który odbył się w amfiteatrze.

Grupy przyjechały do Płocka we wtorek. Tego samego dnia po południu wszyscy artyści uczestniczyli w oficjalnym powitaniu z udziałem zastępcy prezydenta Płocka Romana Siemiątkowskiego, połączonym z krótką prezentacją tradycyjnych tańców folkowych poszczególnych krajów.  

Wtorkowe występy były jednak tylko zapowiedzią tego, co płocczanie mogli obejrzeć następnego dnia w Parku Północnym. Podczas Koncertu Inauguracyjnego, po oficjalnym otwarciu festiwalu przez prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, grupy zaprezentowały pełny repertuar przygotowany specjalnie na Vistula Folk Festival. Barwne, energiczne występy, będące wizytówką płockiej imprezy, po raz kolejny zachwycały publiczność.

W czwartek rano zespoły z Brazylii (Grupo Por Dol Sol) i Węgier (Somogy Dance Ensemble) wystąpiły dla podopiecznych domów społecznych w Płocku i Brwilnie, natomiast wieczorem na Starym Rynku odbyła się prezentacja węgierskiego zespołu. Tancerze, przy akompaniamencie tradycyjnej węgierskiej kapeli, zapraszali mieszkańców Płocka do wspólnej zabawy i uczyli kroków poszczególnych tańców.

Muzyka Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej wybrzmiała w piątek na Starówce. Występ rozsmakowanej w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu grupy przypadł do gustu przede wszystkim starszym mieszkańcom Płocka, którzy dawne polskie przeboje śpiewali razem z zespołem.

Główną częścią programu każdego Vistula Folk Festival jest odbywający się w sobotę  Koncert Galowy. Podczas koncertu w amfiteatrze publiczność mogła podziwiać wspaniałe taneczne choreografie prezentujące esencję folkloru Brazylii, Węgier, Ukrainy, Turcji i Polski. Brazylijczycy zaprezentowali tak egzotyczne w Polsce zmysłowe tańce, Ukraińcy zachwycili niezwykłymi akrobacjami, a Węgrzy perfekcyjną prezentacją autentycznych tańców ludowych. Wystąpiły również dwa zespoły z Płocka: działający przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki Zespół Pieśni i Tańca „Wisła” oraz Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”. Na zakończenie wszystkie zespoły otrzymały owacje na stojąco.

W niedzielę po uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Katedralnej, artyści barwnym, rozśpiewanym korowodem przeszli na Stary Rynek, gdzie organizując zabawy angażujące mieszkańców Płocka pożegnali się z naszym miastem.

Organizatorami siódmej edycji Vistula Folk Festival byli Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Miasto Płock oraz Zespół Pieśni i Tańca "Wisła". Sponsorami imprezy byli: PKN Orlen SA, Bastion, Oknoplast, Hormann, GretPol oraz Arkadiusz Pytlas.