8. edycja Vistula Folk Festival rozpocznie się już jutro. Podczas 6 dni trwania festiwalu czeka nas dużo pozytywnych emocji, dobrej zabawy oraz codzienne spotkania z kulturą z różnych stron świata.

Niemal wszystkie zaproszone grupy dotarły już do naszego miasta. Niestety z przyczyn od nas niezależnych podczas Vistuli nie zobaczymy zespołu z Indii. Zadbaliśmy jednak o to by widzowie nie poczuli niedosytu i zaprosiliśmy przedstawicieli ekwadorskiego folkloru.

Zespół Uniwersytetu Tecnica Del Norte w Ibarze powstał w 1986 roku. Jego misją jest rozwój, promocja oraz rozpowszechnianie kultury ekwadorskiej wśród młodzieży. Członkowie grupy szczególną uwagę przywiązują do tradycji swoich przodków, tubylczych tańców oraz wszelakich zwyczajów panujących w kulturze ich kraju. Zespół składa się z uczniów szkół średnich, studentów oraz młodzieży w wieku od około 13 lat i starszej. Od początku swojego istnienia zespół wystąpił na ponad 5500 koncertów w Ekwadorze oraz poza jego granicami.

Zapraszamy przez cały najbliższy tydzień w kolorową podróż przez różne zakątki świata. Więcej informacji na vistulaff.pl oraz na naszych profilach w mediach społecznościowych.

Przypominamy, że bilety na Koncert Galowy można kupić w Bileterii POKiS, podczas Koncertu Inauguracyjnego w Parku Północnym (21.08) lub przed Koncertem Galowym (24.08) przed wejściem do Amfiteatru.

Organizatorami Vistula Folk Festival są: Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów oraz Miasto Płock.

Współorganizatorzy: Powiat Płocki, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła”.

Partnerzy: Rynex Spólka z o.o.

Sponsorzy: Bastion, Oknoplast, Hormann, Gretpol, Arkadiusz Pytlas

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Tygodnik Płocki, RPL FM, Gazeta Wyborcza, KRDP, Portal Płock, KulturaLudowa.pl, Radio Hit oraz Dziennik Płocki.